Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, ale i sposobność, by wręczyć maluszkowi prezent. Przekonaj się, co na prezent dla niemowlaka wybrać, by sprawić mu i jego mamie radość.

Kupno prezentu dla niemowlaka może wydawać się pozornie prostym zadaniem, bo zabawek jest tak dużo, że można dostosować wybór do płci czy zasobności portfela. Jednak tak duży wybór może nastręczyć problemów, a dodatkowo koniecznie należy przemyśleć kilka rozwiązań. Jak zatem wybrać taki podarunek? Co na prezent dla niemowlaka kupić, by zadowolić nowo narodzonego małego człowieka?

Oryginalny prezent dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób szukając prezentu dla niemowlaka, przede wszystkim chce znaleźć coś oryginalnego, a zarazem praktycznego. Zabawki dla niemowlęcia powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i jest to pierwszy podstawowy czynnik, który należy uwzględnić podczas zakupów. Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na certyfikaty, dzięki którym zyskujesz pewność, że zabawki przeszły testy, a te potwierdziły, że spełniają one rygorystyczne normy. Oczywiście zabawki dla niemowląt powinny być dopasowane do płci i warto w tym przypadku uwzględnić kolorystykę, ale też i wiek dziecka. Inny prezent będzie odpowiedni dla niemowlęcia miesięcznego, a inny dla noworodka mającego 6 miesięcy. 

Prezent dla noworodka i mamy – co wybrać?

Kupując prezent dla maluszka, warto też pomyśleć o mamie, która ma w pierwszych miesiącach po ciąży niewiele czasu dla siebie. Można oczywiście podpytać kogoś bliskiego, czy jakiś szczególny przedmiot, czy zabawka jest pożądana, dzięki czemu kupisz praktyczny prezent, który na pewno będzie używany. Przy okazji też sprawdź, czy mama nie potrzebuje pomocy lub chwili wytchnienia. Voucher lub zaproponowanie swoich usług w popilnowaniu maluszka może być idealnym prezentem dla świeżo upieczonej mamy. 

Co na prezent dla niemowlaka?  Pomysły na prezent dla chłopca i dziewczynki

Jest wiele propozycji, co na prezent dla niemowlaka wybrać, ale warto dokładnie przemyśleć każdą opcję. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest mata. Może być to zwykła mata, na której dziecko będzie mogło się bawić lub mata interaktywna. Dobrym prezentem zabawką będzie też gryzak lub grzechotka, a do tego przytulanka, która może towarzyszyć maluszkowi nie tylko podczas zasypiania, ale i spacerów. Książeczki są zawsze trafionym prezentem, bo dzieciaki uwielbiają przeglądać kolorowe obrazki i kochają słuchać głosu mamy, która czyta im bajki przed zaśnięciem. Niemowlęciu przydadzą się też wykonane z naturalnych materiałów kocyki i zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój fizyczny i emocjonalny. 

Mata edukacyjna, kocyk, zabawki sensoryczne – jak wybrać?

Niemowlę w pierwszych miesiącach życia uczy się wszystkiego, co je otacza. Każda zabawka wzbudza w nim ciekawość, ale też uczy i wspomaga rozwój. Warto zatem wybrać prezent, który sprawdzi się zarówno do celów edukacyjnych, jak i rozrywkowych. Maluch z pewnością ucieszy się z pozytywki, która może być pomocna podczas zasypiania. Możesz też wybrać otulacz, który przyda się każdej mamie. Pamiętaj jednak, by wybrać taki, który jest wykonany z naturalnych i dobrej jakości materiałów. Możesz też wybrać zestaw prezentowy, w którym znajdą się zabawki i przedmioty niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Doskonały prezent to taki podarunek, który stymuluje rozwój od pierwszych dni życia, jest funkcjonalny, przykuwa uwagę dziecka i co ważniejsze jest bezpieczny dla skóry dziecka.  

Co kupić dla niemowlaka na prezent? Gdzie szukać pomysłów na prezent dla niemowlaka?

Jeśli wiesz już, co na prezent dla niemowlaka kupić, to teraz warto się zastanowić, gdzie znaleźć taki podarunek. Możesz kupić prezenty dla niemowląt w sklepach stacjonarnych, ale i w internetowych. Wybierając tę drugą opcję, dokładnie zapoznaj się z opisem i sprawdź, z czego jest wykonana zabawka. W sklepie możesz ją dotknąć, a podczas zakupów online nie masz takiej możliwości. Możesz jednak zawsze zwrócić prezent, jeśli nie spełni on Twoich oczekiwań, a Ty go nie rozpakujesz i będziesz mieć czas na kupno innego. Wybierając prezent, pomyśl o potrzebach niemowlęcia i jego matki. Wówczas z pewnością taki podarunek będzie trafionym zakupem. 

Oryginalny prezent dla noworodka

Niemowlę od pierwszych dni życia poznaje otaczający je świat, a dzięki zabawkom może szybciej się rozwijać i uczyć wszystkiego, co przyda mu się na późniejszym etapie życia. Możesz kupić na prezent zabawki sensoryczne, gryzaki dla malucha czy książeczki, które będą towarzyszyć mu też w starszym wieku. Pamiętaj, by wybierać zabawki certyfikowane i bezpieczne, a także dopasowane do wieku i płci maluszka. 

Marysia (18)

Marysia jest mamą trójki wspaniałych dzieci. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, wychowaniem oraz znajdowaniem równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym. W swoich artykułach Marysia koncentruje się na dostarczaniu praktycznych wskazówek i inspirujących historii, które pomagają rodzicom na całym świecie.