Niemowlęta rozwijają się bardzo szybko i chcą poznać wszystko, co je otacza. Dzięki zabawie i zabawkom można stymulować rozwój malucha. Sprawdź, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać. 

Dziecko w wieku 6 miesięcy zaczyna już być samodzielne, porusza się i chce wszystkiego dotknąć, co jest w zasięgu rączki. Dzięki zabawie i dobrze dobranym zabawkom możesz wspierać jego motorykę, koordynację, a także stymulować zmysły dziecka. Jakie zabawki dla półrocznego dziecka sprawdzą się w tej roli? 

Zabawki edukacyjne i sensoryczne dla 6-miesięcznego dziecka 

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, ale dzięki rodzicom i odpowiednim bodźcom można ten rozwój przyspieszyć. Niemowlę jest ciekawskie i szybko się uczy, a dzięki zabawkom edukacyjnym i sensorycznym możesz wspomóc rozwój swojej pociechy. Zabawki interaktywne, książeczki sensoryczne, zwierzątka, które wydają dźwięki czy piłeczki sensoryczne pobudzają takie zmysły jak wzrok, słuch oraz dotyk. Wspierasz dzięki temu rozwój emocjonalny, ale i fizyczny. Z pomocą takich zabawek pomagasz swojemu maluszkowi uczyć się chwytać różne przedmioty, przekręcać czy przesuwać, a więc trenujesz jego koordynację ruchową. Z kolei zabawki edukacyjne wspomagają logiczne myślenie i powodują, że dziecko już od najmłodszych lat będzie starać się samodzielnie rozwiązywać problemy. 

Czym się kierować wybierając zabawki dla półrocznego dziecka na prezent?

To, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybierzesz, może w dużej mierze będzie wpływać na jego rozwój. Dlatego bardzo ważne jest, by wybierać jedynie certyfikowane zabawki, które są przeznaczone dla niemowlaków. Zawsze na opakowaniu jest informacja, dla której kategorii wiekowej są one przeznaczone. Jest też informacja dotycząca zgodności z obowiązującymi normami, dzięki czemu masz pewność, że zabawka jest bezpieczna dla Twojej pociechy. Warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów są wykonane zabawki i czy są wykonane z dbałością o każdy szczegół. Zabawki powinny mieć różne kształty i kolory, dzięki temu Twoje dziecko zyska jeszcze więcej radości z zabawy. 

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka będą najlepsze?

6 miesięczne dziecko zaczyna już ząbkować, a więc wszelkiego rodzaju gryzaki z pewnością będą doskonałym wyborem. Przydadzą się też grzechotki, których nigdy nie jest za mało. Możesz też wybrać zwykłą matę, na której maluch będzie się bawić lub też matę edukacyjną. Przydadzą się także zabawki do kąpieli, którymi niemowlę będzie mogło się zająć podczas czynności, które nie zawsze są dla dziecka przyjemne. Mama będzie mogła spokojnie umyć swoją pociechę, a ta zajmie się zabawkami kąpielowymi w tym czasie. Również wszelkiego rodzaju książeczki będą trafnym wyborem, bo dziecko uwielbia oglądać obrazki, a słuchanie głosu mamy, gdy czyta te wspaniałe opowieści, jest zawsze dla brzdąca kojące. 

Interaktywne zabawki dla niemowlaka wspierające rozwój dziecka

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać na prezent, by wspierać jego rozwój? Dobrą opcją są interaktywne zabawki, których ruchome elementy można wcisnąć, przekręcić czy przesunąć. Dzięki temu maluch ćwiczy koordynację ruchową, ale też i zdolności manualne. Jeśli zabawki będą w kontrastowych kolorach, to będą one stymulować wzrok, a muzyka odtwarzana oczywiście rozwija słuch. Różne faktury znajdujące się na zabawkach stymulują dotyk, a więc zabawki interaktywne są świetnym pomysłem na prezent dla niemowlaka. 

Książeczki, maty, klocki, gryzaki – sprawdź, co maluch lubi najbardziej

W pokoju maluszka zawsze znajdzie się miejsce na nowe zabawki, a możesz wybierać z szerokiego asortymentu, wśród którego znajdują się zwierzątka, przytulanki, książeczki, klocki, gryzaki, maty i wiele innych zabawek wspierających rozwój i zapewniających niezapomniane emocje. Najlepsze zabawki to takie, którymi niemowlę bawi się dłuższy czas. Obserwuj zatem swoje dziecko i zobacz, które są dla niego bardziej interesujące. Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne, ale i kolorowe o różnych formach. Wówczas na pewno zaciekawią dziecko na dłuższą chwilę. 

Prezent dla półrocznego dziecka – najlepsze zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

To, jakie zabawki dla półrocznego dziecka kupisz, będzie warunkować jego prawidłowy rozwój. Starannie wybieraj zabawki i zawsze sprawdź, czy są one bezpieczne i mają certyfikat. 6 miesięczny niemowlak będzie bawić się wszystkim, co jest kolorowe, ma ciekawy kształt, a jeśli wydaje dźwięki, to na pewno zaciekawi każdego maluszka. Z zabawkami sensorycznymi i edukacyjnymi wspierasz jego koordynację, rozwój emocjonalny i fizyczny.

Marysia (18)

Marysia jest mamą trójki wspaniałych dzieci. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, wychowaniem oraz znajdowaniem równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym. W swoich artykułach Marysia koncentruje się na dostarczaniu praktycznych wskazówek i inspirujących historii, które pomagają rodzicom na całym świecie.