Drewniane zabawki dla chłopców i dziewczynek powróciły do łask. Teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dorosłych.

Nie brakuje drewnianych zabawek dla dzieci i niemowląt w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zamiast jednak wybierać pierwsze lepsze propozycje dla chłopca lub dziewczynki, lepiej zastanowić się i dokładniej przyjrzeć różnym propozycjom. Ważne, aby wybrane produkty pełniły także funkcje edukacyjne. Doskonale w tej roli sprawdzą się różne drewniane zabawki. Przypatrzmy im się bliżej.

Czemu warto kupić drewniane zabawki dla chłopców i dziewczynek?

Zabawki drewniane dla dzieci mają tę zaletę, że są wytrzymałe. Nie tak łatwo je połamać, dzięki czemu długo będzie można z nich korzystać. Nawet jeżeli dojdzie do uszkodzenia, nie ma obaw, że mały plastikowy element mógłby stanowić zagrożenie dla malucha. Drewniane zabawki edukacyjne są także pozbawione ostrych krawędzi. Korzystając z zabawek z drewna, można zadbać o środowisko naturalne. Plastik rozkłada się przez kilkaset lat w przeciwieństwie do drewna, który można ponownie wykorzystać w recyklingu. Zabawki wykonane z drewna to także doskonały pomysł na to, aby dzieciom pokazać to, czym tak naprawdę dorośli bawili się w ich wieku. W czasach kiedy dostęp do takiego asortymentu był mocno ograniczony, drewniane klocki, domki, jeździki i inne, były czymś powszechnie używanym.

Edukacyjne, drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dziewczynki i dla chłopca są proste w swojej budowie, ale mają świetny wpływ na prawidłowy rozwój. Do zabawy angażowane są wszystkie zmysły – niezależnie od tego czy jest to drewniana kuchnia, klocki drewniane lub samochodziki. To, z jaką zabawą dziecko będzie miało do czynienia, uzależnione jest tak naprawdę od kreatywności malucha. Dzieci bawiąc się, mogą poznać różne kształty i kolory, ale także popracować nad koordynacją i rozwojem manualnym. Wybierając drewniane zabawki dla chłopców i dziewcząt, zawsze należy sprawdzić ich bezpieczeństwo. Świadczyć będą o tym atesty i certyfikaty, które zawsze powinny znajdować się na opakowaniu.

Jakie zabawki drewniane dla dzieci wybrać? Drewniane klocki i inne propozycje

Wśród najchętniej wybieranych propozycji, znajduje się układanka, która przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku. Może to być także dobra zabawka dla niemowlaka – o ile zostaną wybrane duże klocki, których maluch nie będzie w stanie połknąć. Takie zabawki z drewna dla dzieci pomagają ćwiczyć  koordynację ręka–oko i zdolności manualne, co w przyszłości będzie miało ogromny wpływ na naukę pisania. 

Oprócz tego, że do wyboru są puzzle z drewna, to można postawić również na sorter. Takie drewniane zabawki dla niemowląt, a także dla nieco większego 3 latka, są ważne w ich rozwoju. Bezpieczne dla dzieci, wspierają rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego i wyobraźni przestrzennej. Dzieci uczą się kolorów (szczególnie jeżeli chodzi o nazwy) i możliwość dopasowania ich do właściwych miejsc.

Jakie drewniane zabawki dla chłopców i nie tylko można jeszcze kupić?

Drewniany domek dla lalek może być wykorzystany i przez chłopców i przez dziewczynki. Są to ekologiczne zabawki, które pobudzają wyobraźnię. Można do domku zaprosić nie tylko drewniane lalki, ale samochodziki i inne akcesoria wykonane z tego samego materiału.

Dobrym pomysłem na prezent jest drewniana tablica do pisania, która może być wykorzystana nie tylko do rysowania, ale także podczas wspólnych zabaw rodzinnych, np. w kalambury. Tablica jest dobra dla dzieci w każdym wieku. 

Wózek – jeździk to dobra propozycja dla rocznego dziecka, które dopiero zaczyna uczyć się chodzić. Pociecha zyska solidne oparcie. Poznawanie świata na własnych nogach stanie się dodatkową zachętą dla małego człowieka, które będzie dumne z czynionych przez siebie postępów. 

Zabawki z drewna dla dzieci w każdym wieku!

Do dyspozycji jest szeroki wybór edukacyjnych zabawek z drewna. Wśród nich kuchnie, które z pewnością chętnie zostaną wykorzystane przez starsze dzieci. W ten sposób dzieci będą w stanie odkryć siebie w zupełnie nowej roli. Może dzięki temu będą bardziej angażowały się w prace domowe.

Drewniane zabawki dla chłopców i dziewczynek to świetny pomysł na prezent na urodziny, imieniny, Boże Narodzenie. Świetnie wspierają one rozwój dziecka, dzięki czemu m.in. motoryka idzie do przodu. W ofercie można znaleźć różne drewniane zabawki dla rocznego dziecka (m.in. drewniane instrumenty muzyczne) i dla starszych. Wspierają one proces logicznego myślenia, co z pewnością przyda się dziecku w przedszkolu, a następnie szkole.

Piotrek (16)

Dumny ojciec dwójki dzieci, jest pasjonatem innowacji i sposobów, w jakie nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój dzieci. Zajmuje się przede wszystkim tematyką zabawek edukacyjnych i sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jego teksty są pełne osobistych anegdot i praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się każdemu rodzicowi poszukującemu nowych sposobów na rozwój i zabawę.