Na YouTube na pewno będzie można znaleźć podpowiedź, jak zrobić misia ze skarpetki bez konieczności używania igły i nici.

Każdy ma we własnym domu stare skarpetki, które już wiele lat temu pogubiły swoje pary. Może więc warto zastanowić się nad tym, jak zrobić misia ze skarpetki, który będzie można podarować własnym dzieciom lub innym osobom.

Jak zrobić misia ze skarpetki? Kreatywny pomysł bez konieczności szycia

Samodzielne stworzone gadżety są zdecydowanie lepszym pomysłem niż te kupne. Szczególnie jeżeli dzieci będą miały okazję do tego, aby móc zaangażować się w pracę. Zobaczcie nasz pomysł na misia, który każdy będzie w stanie wykonać. Potrzebne będą do tego (oprócz skarpetki): wata lub ryż (wykorzysta się je do wypełnienia), plastikowe oczy (jeżeli ich nie ma, można wykorzystać mazak do narysowania), gumki recepturki, wstążka w dowolnym kolorze lub puchaty drucik.

Jak zrobić misia ze skarpetki – instrukcja krok po kroku

  1. Skarpetkę należy wypełnić watą. Należy ją dobrze dopchać do końca, aby móc ukształtować głowę misia. Pod głową należy związać gumkę, dzięki czemu będzie można oddzielić ją od reszty ciała.
  2. Potem ponownie należy dołożyć waty/ryżu, aby została wypełniona już cała skarpetka, aż do samego końca.
  3. Na samym końcu należy także założyć gumkę recepturkę, aby wata nie wydostawała się ze środka. 
  4. Teraz trzeba ukształtować ciałko misia do pożądanych kształtów. Może on mieć większy lub mniejszy brzuszek. Wszystko uzależnione jest od inwencji tworzącego.
  5. Na końcu należy dorysować lub dokleić oczy klejem na gorąco. W tym drugim przypadku lepiej wykonać to samodzielnie, aby dziecko nie poparzyło się klejem. Jeżeli dziecko będzie chciało, można dorobić misiowi także inne, ozdobne elementy.

Kolorową wstążkę można przywiązać misiowi pod szyją, aby ta stanowiła piękną ozdobę dla nowego, pluszowego przyjaciela dziecka.

Ekologiczne maskotki dla dzieci

Teraz już każda osoba będzie wiedzieć, jak zrobić misia ze skarpetki. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może znaleźć nawet film, gdzie będzie można podejrzeć, jak takiego pluszaka handmade można wykonać. Na pewno Facebook będzie w stanie coś również podpowiedzieć w tej kwestii. 

Można być pewnym tego, że taka maskotka będzie cieszyć wszystkie dzieci. Tym bardziej że w ten sposób można propagować ekologiczną postawę wśród najmłodszych. Warto zachęcić pociechy do wykonywania własnoręcznych zabawek. Chodzi bowiem o to, że w ten sposób są one w stanie poznawać świat, uczyć się nowych umiejętności. Im może być czasem trudno uwierzyć, że wystarczy trochę waty, stara skarpetka i może powstać bardzo uroczy pluszak. To okazja do tego, aby rozwijać wyobraźnię malucha. Rodzic sam da dzieciom możliwość do tego, aby byli oni w stanie rozwijać swoje zdolności manualne. 

Kreatywne pomysły na eko zabawki robione samodzielnie

Wystarczy trochę dobrych chęci, aby móc zrobić ekologiczne zabawki z przedmiotów, które każdy ma w domu. Czasem wystarczy plastikowa butelka, karton po mleku, kilka nakrętek i można działać.

Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Można tworzyć razem z dzieckiem, mogą oni działać samodzielnie. Zamki, statki, domki dla lalek, kuchnie, warsztat – pomysłów jest naprawdę dużo. Co ciekawe, dzieci chętniej angażują się w takie działania niż w gotowe zabawki, które po jakimś czasie wylądują w kącie. 

Robienie zabawek sposobem na budowanie wyobraźni i wspólne spędzanie czasu z dzieckiem

W czasach gdy nie było tak wielu zabawek w sklepach, dorośli sami robili sobie zabawki. Pewnie wielu z nich pamięta ogromną ilość kartonów i zrobiony z nich… telewizor, który stawiało się nie tylko w domu, ale także na podwórku. Ileż to dawało radości! To dlaczego nie nauczyć by tego własnych dzieci? Zamiast sadzać ich przed normalnymi telewizorami, ze smartfonem w ręce, trzeba pokazać im świat, który może odmienić swoje oblicze jak za dotknięciem magicznej różdżki. 

Dzieci potrzebują tylko zachęty od rodziców, którzy także mogą zaangażować się w takie działanie. Wspólnymi siłami można wykonać doniczkę na kwiaty, skarbonkę na oszczędności, ludziki z butelki. Pomysłów jest naprawdę dużo, więc każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Jak zrobić misia ze skarpetki? To pierwsze pytanie, które może zadać dziecko. Potem może ono zapytać o zamek z kartonów, o samochód i o wiele innych rzeczy. Jeżeli rodzic chciałby, aby jego dziecko spędziło fajnie czas i mogło się przy tym nauczyć wielu rzeczy, to trzeba angażować go w takie działania. Tym bardziej że nie potrzeba tak wielu rzeczy do tego, aby móc wykonać coś fajnego, co w oczach dzieci może stać się prawdziwym spełnieniem marzeń.

Marysia (18)

Marysia jest mamą trójki wspaniałych dzieci. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, wychowaniem oraz znajdowaniem równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym. W swoich artykułach Marysia koncentruje się na dostarczaniu praktycznych wskazówek i inspirujących historii, które pomagają rodzicom na całym świecie.