Niepotrzebne kartonowe wytłoczki po jajkach często trafiają do kosza na śmieci. Wbrew pozorom takie pudełka po jajkach są jednak wspaniałym materiałem, z którego możemy stworzyć dekoracje do domu! Sprawdź pomysły na to, co można zrobić z opakowań po jajkach!

Puste kartony po jajkach zwykle mogą zalegać w domu długimi miesiącami. Nie każdy bowiem wie, że istnieje wiele kreatywnych i twórczych sposobów na to, jak wykorzystać opakowania po jajkach. Przy odrobinie chęci i kreatywności możemy odmienić puste wytłaczanki w atrakcyjne ozdoby do domu. Nie masz żadnych pomysłów? Zobacz najlepsze propozycje dotyczące tego, co można zrobić z opakowań po jajkach!

Do czego można wykorzystać pudełka po jajkach?

Co można zrobić z opakowań po jajkach? Niepotrzebne opakowania po jajkach można wykorzystać na wiele sposobów. Dobrym pomysłem może być chociażby przekształcenie całkowicie niepotrzebnych dotąd wytłoczek w ciekawe i całkiem praktyczne pudełeczko na drobiazgi. Inną kreatywną propozycją jest wykorzystanie pojemników po jajkach jako organizera na długopisy czy ołówki. W końcu kartonowe wytłoczki są stosunkowo miękkie, a więc łatwo możemy wykonać w nich otwory. W każdy z nich możemy następnie wkładać najpotrzebniejsze przybory szkolne, które chcemy mieć pod ręką. Co ważne, taki organizer to czysty przykład recyklingu! 

Wytłaczanki po jajkach mogą posłużyć też jako ozdoba naszego domu. Możemy dla przykładu odciąć od wytłoczki wszystkie zagłębienia. Ze względu na to, że są wyjątkowo miękkie, można bez problemu pociąć je na mniejsze kawałki. Najłatwiej będzie zrobić to przy pomocy nożyka do tapet. Następnie całość malujemy na czerwono lub na inny, ulubiony kolor. Przy odpowiedniej kreatywności szybko możemy w ten sposób stworzyć papierową różę lub tulipana. Takimi różami możesz ozdobić wianek albo przykleić do nich patyk, który posłuży jako łodyga i umieścić kartonowe kwiaty w estetycznym wazonie. Takie rozwiązanie z pewnością może być lepszym pomysłem, niż wyrzucenie wytłoczek do śmietnika.

Pomysły na recykling wytłoczek po jajkach

Niepotrzebne pojemniki na jajka można wykorzystać w formie doniczek, które doskonale sprawdzą się do niewielkich sadzonek. Wystarczy tylko uzupełnić każdą z wytłoczek ziemią, a następnie nasączyć ją wodą i wrzucić nasionka. Taką mini doniczkę można również szczelnie przykryć folią, tworząc w ten sposób szklarnię do hodowania sadzonek w domowych warunkach, chociażby na parapecie w kuchni.

Inną, równie ciekawą propozycją jest stworzenie z opakowań po jajkach niewielkich pudełek na drobiazgi. Dużą zaletą wytłoczek jest w tym przypadku fakt, że wytłoczki składają się z dolnej i górnej części, dlatego zrobione własnymi rękami pudełeczka można z łatwością wyposażyć w zamykaną „klapkę”. Takie pudełko może być doskonałą metodą na przechowywanie biżuterii, na przykład kolczyków albo pierścionków, które idealnie dopasują się wymiarami do zagłębień w papierowych wytłoczkach.

Jak zrobić ciekawe dekoracje z pudełek po jajkach do zabawy?

Kartonowe wytłoczki po jajkach przy odrobinie chęci i kreatywności można zmienić także w ciekawe zabawki, które dostarczą dzieciom wiele radości. Przykład? Pomaluj farbami wytłoczkę na swój ulubiony kolor, a następnie w jej środek wbij patyczek, na przykład wykałaczkę, do której przy pomocy nożyczek i kleju na gorąco możesz zrobić niewielki, materiałowy żagiel. W ten sposób w ciągu kilku minut możesz zbudować mini statek, wykorzystując do tego niepotrzebne wytłoczki oraz odrobinę farby, czy też kleju.

Ciekawą propozycją może być też papierowy krokodyl z wytłoczek. Zewnętrzną część pudełka malujemy na zielono farbami lub sprayem. Z kolei jego wnętrze musimy polakierować na czerwono. U góry powinniśmy jeszcze dokleić duże, wyraźne oczy. Teraz wystarczy już tylko przygotować i przykleić naszej postaci białe, papierowe zęby i nasz krokodyl będzie już gotowy. 

Co można zrobić z opakowań po jajkach?

Wytłoczki po jajkach zwykle okazują się niepotrzebnym przedmiotem, który dosłownie zajmuje przestrzeń gdzieś w kącie w domu. Zamiast decydować się na ich wyrzucenie do kosza, możemy wykorzystać je do ciekawych i kreatywnych prac plastycznych. Zatem co można zrobić z opakowań po jajkach? W internecie nie brakuje licznych poradników, które pokazują jak wykonać daną pracę plastyczną, prezentując cały proces krok po kroku. W ten sposób możemy skorzystać z gotowych rozwiązań, zamiast samodzielnie główkować nad własnymi pomysłami.

Wytłoczki po jajkach to bardzo plastyczne przedmioty, które można łatwo poddawać obróbce, w tym przycinać, malować, czy też sklejać poprzez posmarowanie klejem do papieru. W domowym zaciszu możemy więc stworzyć ciekawe dekoracje do domu albo zabawki, które dostarczą dzieciom uśmiechu. Do każdego z tych zastosowań potrzebujesz tylko wytłaczanek po jajkach!

Piotrek (16)

Dumny ojciec dwójki dzieci, jest pasjonatem innowacji i sposobów, w jakie nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój dzieci. Zajmuje się przede wszystkim tematyką zabawek edukacyjnych i sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jego teksty są pełne osobistych anegdot i praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się każdemu rodzicowi poszukującemu nowych sposobów na rozwój i zabawę.