Dzieciństwo to zabawa, a zabawa to nie tylko rozrywka, ale i nauka. Bardzo ważne jest, by wybierać dla swojego dziecka bezpieczne zabawki. Sprawdź, jak zrobić eko zabawkę w domu z materiałów z recyklingu.

Dzieciaki uwielbiają się bawić, ale niekoniecznie muszą być to drogie zabawki ze sklepu. Często zwykła łyżka czy miska może być bardziej interesująca, bo wyzwala w dziecku wyobraźnię i kreatywność. Ważne jest, by zabawki były bezpieczne, a jeszcze lepiej, jeśli będą ekologiczne. Możesz je zrobić samodzielnie w domu. Zobacz, jak zrobić eko zabawkę i dlaczego w ogóle warto poświęcić na to czas?

Ekologiczne zabawki – dlaczego warto takie wybrać dla swojego dziecka?

Zabawki wykonane z naturalnych materiałów przede wszystkim są bezpieczne dla maluszka. To jednak niejedyny powód, dla którego warto po nie sięgnąć. Kolejnym jest też dbanie o planetę i środowisko naturalne. Wybierając zabawki eko, wybierasz czyste powietrze i dobrą przyszłość dla siebie i swojego maluszka. Choć w sklepach jest sporo zabawek, wśród których znajdziesz też drewniane zabawki, to możesz też spędzić miło czas ze swoim dzieckiem i wspólnie możecie zrobić fajne zabawki z tak zwanych śmieci. Mogą być to plastikowe butelki, tektura, rolki po papierze toaletowym czy stare skarpetki. Możliwości jest sporo, a wystarczy wyzwolić swoją kreatywność i uwolnić wyobraźnię. 

Jak zrobić eko zabawkę dla dzieci? Jakie materiały z recyklingu wykorzystać?

Nie każdy pewnie wie, jak zrobić eko zabawkę, ale nie jest to nic trudnego. Wystarczy karton, farby, klej i możesz zrobić domek dla lalek lub ekran telewizora. Bardzo fajnym materiałem są rolki po papierze toaletowym, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Z takich rolek stworzysz samolot czy zwierzątka, którymi Twoje dziecko będzie bawić się godzinami. Możesz wykorzystać też skarpetki, do których przyszyjesz guziki i zrobisz z nich laleczki.

Na pewno w Twoim domu jest sporo nakrętek po napojach. Zrób z nich stonogę lub przyklej je do tektury i zrób grę planszową. Nakrętki mogą być też pionkami, a z papierowego pudełka możesz zrobić planszę do gry. Takich odpadów masz w domu wiele, a większość z nich nadaje się do zrobienia zabawek, które będą nie tylko oryginalne, ale i ekologiczne. 

Zabawki ze śmieci – dlaczego warto zrobić zabawki samemu?

By zrobić zabawki ze śmieci, nie potrzebujesz pieniędzy, a dodatkowo jest to świetna frajda. Możesz spędzić czas ze swoim dzieckiem, pokazując mu, że wspólne kreowanie i wymyślanie różnych postaci jest znakomitą zabawą. Już sam czas spędzony przy robieniu zabawek jest przyjemnością. Jeśli dodatkowo zrobicie coś samodzielnie, to satysfakcja będzie podwójna. Takich zabawek możecie wykonać wiele, gdyż są one bezpieczne dla środowiska. W domu zawsze znajdziesz wiele różnych materiałów pochodzących z recyklingu, a do tego w szafce Twojego dziecka znajdzie się klej w sztyfcie, nożyczki, plastelina czy kolorowy papier. 

Bądź kreatywny – wykorzystaj plastikowe butelki, makulaturę i stare ubrania

Wiesz już, jak zrobić eko zabawkę i nie potrzebujesz wydawać na to żadnych pieniędzy. W domu masz wszystko, co Ci się przyda do zrobienia zabawek ekologicznych. Oprócz butelek z plastiku możesz też wykorzystać opakowania po jogurcie, duże kartony, włóczkę, skrawki starych materiałów, a także zużyte przedmioty. Nadasz im w ten sposób drugie życie. Podczas robienia zabawek możesz rozmawiać z dzieckiem, świetnie się bawić i oszczędzić pieniądze. No i oczywiście stworzysz coś, czego nigdzie indziej nie znajdziesz. 

Ekologiczne zabawki dla dzieci – czy można takie kupić w sklepie?

Zrobienie eko zabawek w domu może być bardzo fajnym sposobem na spędzanie wolnego czasu z dzieciakami i z całą rodziną. Oczywiście zabawki kupione w sklepie stanowią zawsze zdecydowaną większość w pokoju malucha, ale możesz wybierać dla niego ekologiczne zabawki wykonane z drewna. Nie są one szkodliwe dla środowiska, a dodatkowo są bezpieczne dla najmłodszych. Wybieraj zatem świadomie, a jak macie czas dla siebie, to stwórzcie wspólnie eko zabawki. 

Kreatywne zabawki eko – tworzenie zabawek z recyklingu to dbanie o planetę i świetna zabawa!

To, jak zrobić eko zabawkę, nie powinno stanowić problemu, bo wystarczą odpady, których w domu jest zawsze sporo. Takie zabawki są jedyne w swoim rodzaju, a dodatkowo pozwalają wyzwolić kreatywność i pozwalają na fajne spędzenie wspólnego czasu. To doskonała alternatywa dla sklepowych zabawek, a przy okazji możliwość zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety. Z tworzenia ekologicznych zabawek możecie zrobić rytuał, dzięki czemu będziecie mogli regularnie spędzać wspólnie czas bez telefonu czy telewizji, a zabawa na pewno będzie przednia. 

Marysia (18)

Marysia jest mamą trójki wspaniałych dzieci. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, wychowaniem oraz znajdowaniem równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym. W swoich artykułach Marysia koncentruje się na dostarczaniu praktycznych wskazówek i inspirujących historii, które pomagają rodzicom na całym świecie.