Rolka po papierze toaletowym to przedmiot, który zwykle automatycznie wyrzucamy do kosza na śmieci. Wbrew pozorom ten kawałek tekstury możemy wykorzystać do naprawdę ciekawych prac plastycznych. Co można zrobić z rolki papieru? Oto najlepsze propozycje!

W większości przypadków rolki po papierze toaletowym wyrzucamy bezpośrednio do kosza na śmieci. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy zużytą rolkę poddamy recyklingowi, umieszczając ją w worku na makulaturę. Wbrew pozorom rurki po papierze toaletowym mogą posłużyć także jako materiał do twórczych, bardzo ciekawych prac plastycznych, które dostarczą satysfakcji i zabawy! Co można zrobić z rolki papieru? Sprawdź nasze pomysły na kreatywne przedmioty, które wykonasz w domowym zaciszu!

W jaki sposób kreatywnie wykorzystać rolkę po papierze toaletowym? Karmnik dla ptaków? Garaż? A może organizer na długopisy?

W obecnych czasach, w dobie powszechnego dostępu do internetu, nawet jeżeli nie mamy pomysłu jak wykorzystać starą rolkę po papierze toaletowym, zawsze możemy znaleźć inspirację w sieci. Co można zrobić z rolki papieru? Z pustej rolki możemy wykonać niewielkie pudełko, albo garaż dla miniaturowych samochodzików. Ciekawym pomysłem może być także stworzenie miniaturowego karmnika dla ptaków, który ustawimy na parapecie lub na balkonie.

Kartonowa rolka może posłużyć także jako doniczka na sadzonki, wystarczy tylko dorobić do niej dno i napełnić ją ziemią. Wystarczy więc odrobina chęci i kreatywności. W zasadzie do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze wspomnianych już rolek, ołówka czy kredki, długopisu, taśmy klejącej i może na dodatek jeszcze odrobiny papieru kolorowego, dzięki któremu nasza praca będzie bardziej atrakcyjna!

Recykling materiału, czyli co można zrobić z rolki papieru? Proste i ciekawe pomysły na wykorzystanie rolek, które możesz samemu zrobić!

Poszukujesz więcej pomysłów na to, co można zrobić z rolki po papierze? Z rolek możesz stworzyć organizer na przybory szkolne czy też akcesoria biurowe. W rolce idealnie zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak długopisy, kredki, patyczki, pędzle, czy linijki. Dzięki temu zadbasz o ład i porządek na biurku. Ciekawą propozycją może być mini regał na zabawki albo inne, nieduże przedmioty. Wystarczy skleić ze sobą kilka pustych rolek, a dla lepszego efektu wizualnego dodatkowo pomalować je farbkami na ulubione kolory. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się chociażby jako garaż dla samochodzików albo mini figurek zwierząt. Z rolki po papierze toaletowym możesz też zrobić organizer do przewodów i zasilaczy, dzięki któremu kable nie będą się plątać pod nogami. 

Stwórz ciekawe zabawki DIY lub zabawki dla zwierząt i inne prace plastyczne ze startych rolek po papierze!

Z rolek po papierze możesz stworzyć także naprawdę fascynujące, kolorowe zabawki. Najciekawsze pomysły to chociażby własnoręcznie wykonane z rolek figurki postaci. Wystarczy tylko przyciąć górny koniec rolki, tak by złączyć go w jedną całość, a następnie ozdobić i udekorować naszą przyszłą postać dodając jej oczy, nos, usta, czy uszy, a także ciekawy strój. Dodatkowo można dokleić jej także ręce albo skrzydła, najlepiej również wykonane z tektury.

Do ciekawych pomysłów na zabawki dla dzieci zaliczyć można także tekturowy pociąg. Wystarczy odrobina kreatywności, by połączyć ze sobą rolki, na przykład za pomocą sznurka, a dodatkowo stworzyć tekturowe koła, które można połączyć ze sobą specjalnymi drucikami. 

Do kreatywnych pomysłów zaliczyć możemy też miniaturowe domki z papieru, które są bardzo łatwe w wykonaniu. Konieczne będzie jedynie wycięcie ładnych, estetycznych daszków oraz umieścić na papierze drzwi i okna. Rolki po papierze możesz wykorzystać również w formie zabawki dla zwierząt. Zaklej obie strony rurki, a do środka włóż coś, co będzie wydawać dźwięki grzechotania. Twój kot z pewnością będzie zachwycony nową zabawką!

Co można zrobić z rolki papieru? Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Rolka po zużytym papierze toaletowym nie zawsze musi trafić bezpośrednio do kosza na śmieci. Często mogą one posłużyć do stworzenia naprawdę ciekawych i bardzo kreatywnych prac plastycznych. Co można zrobić z rolki papieru? We wcześniejszych akapitach wspomnieliśmy o kilku sprawdzonych pomysłach na zabawę, które jednocześnie pozwolą stworzyć z rolek od papieru toaletowego nowe, ciekawe zabawki czy gadżety. W ten sposób możemy zrobić kreatywne przedmioty, którymi później można bawić się z dzieckiem. Taki sposób wykorzystania rolek to także sposób na recykling materiału, ponieważ dajemy kawałkowi kartonu nowe, lepsze życie! 

Zdecydowanie warto wykorzystać rolkę ponownie, zamiast wyrzucać ją do kosza. Najważniejszym aspektem jest jednak fakt, że przy tego rodzaju pracach plastycznych możemy przyjemnie i twórczo spędzić trochę czasu z dzieckiem. Wspólna zabawa z pewnością będzie ciekawą atrakcją na długie popołudnie lub wieczór!

Piotrek (16)

Dumny ojciec dwójki dzieci, jest pasjonatem innowacji i sposobów, w jakie nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój dzieci. Zajmuje się przede wszystkim tematyką zabawek edukacyjnych i sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jego teksty są pełne osobistych anegdot i praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się każdemu rodzicowi poszukującemu nowych sposobów na rozwój i zabawę.