Zabawki interaktywne dla dzieci zawsze należy dopasować do ich wieku. Są one doskonałym pomysłem na prezent dla najmłodszych.

Zabawki interaktywne dla dzieci cieszą się dużą popularnością. Można je znaleźć w ofercie firmy Dumel, Alilo i wielu innych. Interaktywna zabawka jest w stanie zająć malucha na długi czas, więc warto sprawdzić ofertę, która dostępna jest w sklepach stacjonarnych i online.

Czym tak naprawdę są zabawki interaktywne dla dzieci?

Interaktywne zabawki dla dzieci mają dwustronne działanie. Tzn. maluch oddziałuje na nią, a zabawka na niego. Przykładem może być naciśnięcie przez dziecko guzika na pluszaku, który zacznie mówić lub śpiewać. Takie przedmioty wpływają pozytywnie na rozwój dziecka, jeżeli zawsze zostaną dopasowane do wieku. Do dyspozycji są różne propozycje, które są w stanie wspierać rozwój manualny najmłodszych pociech. Stymulują ich wyobraźnię, a do tego wspierają koordynację wzrokowo-ruchową.

Jak wybrać interaktywne zabawki dla dzieci?

Bez trudu znajdziesz zabawki interaktywne, które pobudzają różne zmysły dziecka. 

Jedna z najważniejszych kwestii, to bezpieczeństwo. Na opakowaniu powinna znajdować się informacja na temat certyfikatów i atestów, które są dowodem tego, że zabawka nie wpłynie negatywnie na zdrowie lub życie niemowlaka. Samodzielnie sprawdź, czy dany przedmiot nie zawiera małych lub luźnych elementów. Tym bardziej że maluch może je łatwo połknąć.

Nie można także zapomnieć o tym, że zabawki edukacyjne dla dzieci nie mogą w swoim składzie zawierać szkodliwych materiałów, m.in. pochodnych kwasu ftalowego, PAK, barwników azowych, formaldehydów, metali ciężkich.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt, czyli piesek i sorter

Jakie zabawki interaktywne dla dzieci? Wśród topowych propozycji znajduje się piesek, który na swoim brzuszku i łapkach posiada różne przyciski. Taką pluszową maskotkę można zaoferować już półrocznemu dziecku, który ze swoim przyjacielem nie będzie chciał rozstać się przez długi czas. Zabawka mówi i śpiewa, dzięki czemu wpływa nie tylko na koordynację ruchową, ale pomaga także w poznaniu nowego słownictwa.

Kolejna propozycja to sorter, który może przybrać postać garnuszka, wiaderka lub mieć jeszcze inny kształt. Jest to dobra propozycja dla chłopca i dziewczynki, które to mogą ćwiczyć swoje zdolności manualne. Tego typu zabawki uczą logicznego myślenia. Dziecko musi bowiem zastanowić się nad tym, gdzie należy dopasować konkretny kształt, aby klocek mógł znaleźć się w środku.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Asortyment w sklepach jest naprawdę duży. Wśród nich można znaleźć klocki, które dostępne są także w wersji dla rocznego malucha lub tego, który ma 2 latka. Klocki to świetna propozycja, która jest w stanie łączyć pokolenia. Rodzice także mogą się doskonale bawić podczas układania różnych budowli. Wręcz można powiedzieć, że to oni będą na początku stanowić dla dziecka wzór odnośnie tego, jak te klocki będzie można układać.

Pianinko uczy dzieci rozpoznawać dźwięki. Taki instrument można postawić na nogach lub położyć na ziemi. Niektóre mogą mieć zamontowane dźwięki różnych zwierzątek, dzięki czemu maluch nauczy się szybciej je rozpoznawać. Dzieci kochają grać na takich pianinkach, dzięki czemu ich zmysł muzyczny bardziej się uwrażliwia. To także doskonała zabawka ruchowa, ponieważ niejeden maluch będzie w stanie odkryć w sobie tancerza.

Zabawki interaktywne dla dzieci w różnym wieku

Jeżeli dziecko uczy się raczkować, przydać mogą mu się maty dźwiękowe pobudzające chęci do poruszania się. Maluszek może skorzystać także z zabawkowych smartfonów oraz laptopów językowych. Może nie każdy wie, ale takie szkraby w tym wieku najwięcej chłoną wiedzy. Do dyspozycji są różne zabawki interaktywne dla dzieci, które można podzielić ze względu na wiek. Mogą to być domki odkrywcze, ale także traktory wydające dźwięki i jeszcze inne. Rodzice mają do dyspozycji wiele ciekawych produktów wspierających rozwój dzieci.

Zabawki interaktywne dla dziewczynki i dla chłopca są doskonałym rozwiązaniem, które może towarzyszyć przez bardzo długi czas. Jeżeli rodzic ma wątpliwości co do wyboru, może skorzystać z rankingów, których w sieci nie brakuje. Warto również uwzględnić opinie innych mam i ojców, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na temat zabawek używanych przez ich dzieci. W ten sposób uda się z pewnością wybrać takie zabawki interaktywne mające dobry wpływ na najmłodszych członków rodziny.

Piotrek (16)

Dumny ojciec dwójki dzieci, jest pasjonatem innowacji i sposobów, w jakie nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój dzieci. Zajmuje się przede wszystkim tematyką zabawek edukacyjnych i sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jego teksty są pełne osobistych anegdot i praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się każdemu rodzicowi poszukującemu nowych sposobów na rozwój i zabawę.