Zabawki do kąpieli dla dzieci mogą być takim czynnikiem, który będzie w stanie sprawić, że żaden maluch nie będzie obawiał się kontaktu z wodą.

Nie brakuje zabawek do wanny, które dedykowane są dla różnych grup wiekowych. Zabawki do kąpieli dla dzieci to doskonały pomysł, który sprawi, że codzienna pielęgnacja stanie się dla najmłodszych prawdziwą radością. 

Jak wybrać zabawki do kąpieli dla dzieci? Akcesorium do wanny

Wanienka nie może stać się placem zabaw. Tzn. nie można wybierać zbyt dużej ilości zabawek do wody, ponieważ maluch sam nie będzie wiedział, za co ma się chwycić. Lepiej wybrać jedną, maksymalnie dwie propozycje, aby zabawa kąpielowa dała ogrom radości. Zanim jednak kupi się zabawki do wanny dla dzieci, należy sprawdzić ich poziom bezpieczeństwa. Świadczyć będą o tym certyfikaty i atesty, które są dowodem na to, że akcesoria do kąpieli zostały wcześniej przetestowane w odpowiednich warunkach. Zabawki do wody dla Twojego dziecka będą w stanie zająć im trochę czasu. Jako rodzic zyskasz chwilę wolnego czasu lub też będziesz miał możliwość pobawić się z nim w wodzie wspólnie, co maluchowi też sprawi ogromną radość.

Jakie zabawki do wody dla niemowląt i maluchów? Kaczuszki do kąpieli i nie tylko

Najpopularniejsze zabawki do kąpieli dla dzieci to żółte kaczki. Te gumowe, które pewnie sami dorośli wykorzystywali będąc dzieckiem, nadal są tak popularne. Dzisiaj jedyne ich forma została nieco ulepszona, aby dawały dzieciom jeszcze więcej frajdy. Zwierzątko można naciskać, aby psikało wodą, świeciło, piszczało. Niektóre są nawet w stanie grać muzykę.

Książeczki sensoryczne do kąpieli to kolejna kreatywna zabawka, którą można wziąć na czas kąpieli. Do dyspozycji jest ich bardzo duża ilość. Wśród nich można wymienić te, które pod wpływem wody zmieniają kolor. Inne mogą mieć nawet gryzak. Należy jednak upewnić się, że w wodzie nie ma mydła, które dziecku mogłoby zaszkodzić.

Zabawki kąpielowe dla dziewczynki i chłopca – puzzle i przyssawki, czyli nauka poprzez zabawę

Nie tylko gumowe zabawki do kąpieli są tak popularne. Czas w wannie są w stanie umilić także specjalne klocki. Niektóre mają przyssawki, więc będzie można je przyczepić do ściany wanny. Inne można ustawiać na brzegu, tworząc konstrukcje, które tylko przyjdą dzieciom na myśl. Są też takie, które pociecha może ustawiać w kolejności od najmniejszej do największej. Mowa tutaj o kubeczkach, które na dodatek mają różne kolory.

Dla dzieci do kąpieli można wziąć również specjalne puzzle piankowe, które nie nasiąkają wodą. Świetnie pobudzają wyobraźnię dziecka. Unoszą się na wodzie, a dziecko będzie tym nie lada zaintrygowane. Dlaczego inne zabawki do kąpieli dla dzieci toną, a akurat te puzzle nie? Świetny pomysł, który będzie maluchy skłaniał do długiej zabawy w wodzie.

Zabawki dla starszych dzieci do wody – zabawa w kąpieli

Czy wiecie, że poprzez zabawę w wodzie, dziecko ma szansę na to, aby zaznajomić się z prawami fizyki? Co prawda maluszki, które mają roczek, dwa latka lub są nieco starsze, nie wiedzą co to fizyka, ale i tak mogą odkryć w czasie kąpieli wiele fascynujących rzeczy. Do dyspozycji są różne zestawy do przelewania, które pomagają także poznać świat grawitacji.

Nie brakuje także kredek do kąpieli, które pod wpływem wody mogą zmieniać barwę lub też wydawać dźwięki. Niektóre z nich mogą stać się także psikawkami na wodę, dzięki czemu w trakcie kąpieli, można urządzić sobie małego śmigusa dyngusa. Istnieje wiele różnych propozycji dla dzieci i niemowląt, które zawsze należy dopasować do ich wieku, aby były one sobie w stanie z nimi poradzić.

Zabawki do kąpieli dla dzieci na różne okazje

Zabawki kąpielowe dla dzieci mają takie rozmiary, że można je wykorzystywać nie tylko w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je na basen, nad jezioro, nad morze lub tam gdzie jest woda. Można z nich także skorzystać w hotelowych łazienkach, gdzie również trzeba zadbać o higienę dziecka. Zabawki do wody dla dzieci mają różne formy. Warto sprawdzić co można otrzymać w sklepie internetowym i stacjonarnym.

Każdy rodzic musi mieć świadomość, że zabawki, które dziecko używa na co dzień, nie są z reguły do wody. Mogą one zawierać baterie lub inne elementy, które pod wpływem wody mogą pęcznieć. Taka zabawka nie będzie nadawała się już do użytku. Jeżeli dobrze się rozejrzysz, to znajdziesz zabawki do wody dla niemowlaków, ale także dla przedszkolaków, które świetnie wspierają rozwój maluszka poprzez zabawę.

Piotrek (16)

Dumny ojciec dwójki dzieci, jest pasjonatem innowacji i sposobów, w jakie nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój dzieci. Zajmuje się przede wszystkim tematyką zabawek edukacyjnych i sposobów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jego teksty są pełne osobistych anegdot i praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się każdemu rodzicowi poszukującemu nowych sposobów na rozwój i zabawę.